Tiranë/ Arrestohet çifti, burri që dhunonte gruan dhe 37- vjeçarja për armëmbajtje pa leje

Foto ilustruese

TIRANË- Dy persona janë vënë në pranga, burri që dhunonte gruan dhe kjo e fundit që kishte fshehur një pistoletë në sahatin e ujit të pallatit.

Bashkëshorti R. H., ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses 37- vjeçare.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia, gruas A.K. iu gjet një armë e tipit pistoletë që u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Burri u arrestua për veprën penale "Dhuna në Familje" dhe gruaja për “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Sipas policisë, materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Arma e sekuestruar nga policia

E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e ka menaxhuar në mënyrën e duhur sistemi shëndetësor emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento