Tiranë, burg për Kajtazin: Zenkën
u detyrova ta vras, më qëlloi i pari

Tiranë, burg për Kajtazin: Zenkën<br />u detyrova ta vras, më qëlloi i pari
TIRANE – Një nga 6 të arrestuarit për vrasjen e biznesmenit Aurel Zenka ka deklaruar para Gjykatës së Tiranës se është ai autori i ekzekutimit të 25 prillit në zonën e Ali Demit. Edison Kajtazi ka pranuar autorësinë në kushtet e vetëmbrojtjes. “U detyrova të reagoja pasi Zenka më qëlloi i pari me armë”, - është shprehur Kajtazi para togave të zeza, të cilat dhanë sot ndaj tij masën e sigurisë “arrest me burg”.

Një ditë më parë e njëjta masë sigurie u vendos dhe për 5 bashkëpunëtorët e Kajtazit. Biznesmeni Zerka u ekzekutua javën e shkuar ndë lagjen Ali Demi në Tiranë, teksa nga hetimet ka rezultuar se shkak i konfliktit është një borxh midis palëve.

24 orë pas ngjarjes policia e Tiranës në bashkëpunim me RENEAN arrestuan 5 persona të dyshuar si bashkëpunëtorë të Kajtazit, midis tyre dhe Agron Goxhajn i cili mbeti i plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit midis palëve. Aktualisht në burg për ngjarjen ndodhen Agron Goxahj, Artan Hasani, Enton Ibrahimin, Alket Halitaj, Andi Veshi si dhe i vetdorëzuari Edison Kajtazi që ka pranuar dhe autorsinë e vrasjes.

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com) 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha: Ujësjellësi parashikon humbje kur Shqipëria është e pasur me ujë! Po miratoni një ligj ndëshkues për profesionet e lira, do nxitet shpopullimi

Berisha: Ujësjellësi parashikon humbje kur Shqipëria është e pasur me ujë! Po miratoni një ligj ndëshkues për profesionet e lira, do nxitet shpopullimi