Tiranë/ Detajet nga mashtrimi që dy gratë u bëni qytetarëve, të paktën 10 prej tyre ranë 'pre' e vjedhjes! Ato u vëzhguan nga policia për disa kohë para arrestimit

Elisabeta Bardhollari , 39 vjeçe, infermiere dhe shoqja e saj Orjada Hoxha, 32 vjeçe, shitëse, prej kohësh mashtronin dhe vidhnin qytetarët duke u marrë kartat e ID dhe më pas tërhiqnin kredi në emrin e tyre. Report Tv mëson se atyre u janë dokumentuar të paktën 10 raste të vjedhjes, ku vetëm në një rast mashtrimi shkon në të paktën 4 milionë lekë të vjetra.

Më herët ka pasur në polici denoncime nga qytetarë që kanë rënë pre e mashtrimit dhe nga këtu ka nisur verifikimi nga Krimi Ekonomik në Policinë e Tiranës.

Dy gratë janë mbajtur në vëzhgim për disa kohë, deri në arrestimin e tyre.


Lajmi kryesor:

Infermierja në Tiranë i vidhte kartat ID pacientëve dhe ia jepte shoqes që merrte kredi në emër të tyre për të furnizuar dyqanin e saj! Arrestohen të dyja, një tjetër në hetim


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Gazetari boshnjak: Çfarë ndodhi herën e fundit, kur Perëndimi e braktisi vendin tim