Tiranë/ I dehur përplasi tre mjete të parkuara dhe u largua, AMP arreston efektivin e Gardës

Tiranë/ I dehur përplasi tre mjete të parkuara dhe u largua, AMP arreston efektivin e Gardës

Foto ilustruese

TIRANË- Një efektiv i Gardës ka rënë në pranga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, pasi ka përplasur 3 makina të parkuara dhe është larguar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të 30 prillit, në vendin e quajtur Kryqëzimi i Porcelanit në Tiranë. Inspektori A.LL., rezulton se ka qenë në gjendje të dehur. Pasi është arrestuar është dërguar në komisariatin numër 4, ku i është bërë edhe testi i alkoolit, i cili ka rezultuar pozitiv.

“Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar në flagrancë punonjësin e Gardës së Republikës Inspektor A.LL., 49 vjeç, me detyrë Trupë Shërbimi.

Arrestimi u krye pasi rreth orës 20:00, duke udhëtuar me automjetin e tij në vendin e quajtur Kryqëzimi i Porcelanit, rruga "Zini Sako" ka dëmtuar tre automjete të parkuara dhe është larguar nga vendi i ngjarjes”, njofton AMP.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë për veprat penale "Drejtimi i automjetit nën ndikimin e alkoolit" dhe "Largim nga vendi aksidentit".

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Beni: 01/05/2024 09:14

    Shteti me lajme te fuqishme, tregon sa rende eshte niveli i gardes dhe policise sikur si dime ne, por eshte turp ta marrin vesh te gjithe te pakten mos te dalin neper media, se dihet qe jane pa arsim e pa trajnim Dhe per mos te thene per pagesat qesharake! Sidoqofte kurre se kam kuptuar si nje ordiner i pa paguar mire Pin raki dhe alkole ndryshem me shume se sa nje qe ka lek, Nderkohe familja mezi pret ate rrogen simbolike te prindit , ky i ben leket raki e qofte. Bravo llaka

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Mori ryshfet kundrejt favoreve, momenti kur oficeri i krimeve arrestohet

VIDEO/ Mori ryshfet kundrejt favoreve, momenti kur oficeri i krimeve arrestohet