Tiranë/ Me pushkë në banesë, pranga 57-vjeçarit në fshatin Zall Bastar

Tiranë/ Me pushkë në banesë, pranga 57-vjeçarit në fshatin Zall Bastar

Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi mbante armë pa leje në banesë. 57-vjeçari Xhevdet Gjikola është arrestuar në fshatin Zall Bastar.

“Komisariati i Policisë Nr. 4, në zbatim të masave të planit operacional "Sundimi i ligjit", bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, për një shtetas që mbante armë zjarri pa leje, në banesë, kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat u arrestua në flagrancë shtetasi Xhevdet Gjikola, 57 vjeç, banues në Vilëz, Zall Bastar, për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit", njofton policia.

Gjatë kontrollit të banesës së 57-vjeçarit, Policia gjeti dhe sekuestroi, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri me krehër e municion luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Maliq, fermerët në protestë për prodhimet e pashitura, bllokojnë rrugën me zetora! Policia i gjobit me 1 milionë lekë të vjetra

Maliq, fermerët në protestë për prodhimet e pashitura, bllokojnë rrugën me zetora! Policia i gjobit me 1 milionë lekë të vjetra