Tiranë/ Policia i vihet në ndjekje makinës me targa të vjedhura! Dy persona braktisin mjetin në Fushë-Krujë dhe largohen në drejtim të paditur

Tiranë/ Policia i vihet në ndjekje makinës me targa të vjedhura! Dy persona braktisin mjetin në Fushë-Krujë dhe largohen në drejtim të paditur

Foto ilustruese

TIRANË - Një automjet tip “Benz”, i cili po lëvizte me targa të denoncuara më parë të vjedhura është konstatuar nga një patrullë policie në zonën e Qafës së Kasharit në Tiranë.

Menjëherë patrulla është vënë në ndjekje të saj. Makina ka lëvizur në drejtim të Fushë-Krujës, vend ku edhe është braktisur nga dy personat që udhëtonin me të.

Ata lëvizën me shpejtësi të madhe sapo kuptuan se po ndiqeshin nga blutë e Tiranës. Personat e paidentifikuar janë larguar menjëherë nga vendi ku braktisën mjetin në drejtim të paditur.

Mjeti “Benz” është sekuestruar nga Policia dhe pritet t’i nënshtrohet ekzaminimeve për gjetjen e personave që udhëtonin.

Targat janë denoncuar të vjedhura pak kohë më parë. Policia ka dyshime se mund të kenë pasur qëllim përdorimin e tyre në ndonjë ngjarje kriminale.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Kimberly West emërohet kryeprokurore në Gjykatën e Posaçme në Hagë!Do të trajtojë çështjet për krime të luftës në Kosovë

Kimberly West emërohet kryeprokurore në Gjykatën e Posaçme në Hagë!Do të trajtojë çështjet për krime të luftës në Kosovë