Protesta e dhunshme e Rithemelimit dhe PL-së para Bashkisë Tiranë, arrestohet 53-vjeçari! Kundërshtoi dhe dhunoi policinë (EMRI)

Protesta e dhunshme e Rithemelimit dhe PL-së para Bashkisë Tiranë, arrestohet 53-vjeçari! Kundërshtoi dhe dhunoi policinë (EMRI)

Pamje nga protesta e dhunshme e 19 prillit 2024

TIRANË - Një 53-vjeçar është arrestuar doitën e sotme nga policia, pasi gjatë protestës së dhunshme të thirrur nga Rithemelimi dhe Partia e Lirisë përpara Bashkisë Tiranë, ai ka kundërshtuar dhe ka ushtruar dhunë ndaj punonjësve të Policisë.

Arrestimi i 53-vjeçarit të identifikuar si Artan Muçmata vjen si rrjedhojë e hetimeve që po kryehen nga policia e shtetit në lidhje dhunën e ushtruar nga protestuesit të thirrur nga Rithemelimi dhe Partia e Lirisë, në protestën para Bashkisë Tiranë, më 19 prill 2024.

“Në vijim të veprimeve hetimore të kryera në lidhje me aktet e dhunshme gjatë protestës së datës 19.04.2024, përpara Bashkisë Tiranë, u ndalua shtetasi A. M., 53 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë protestës, 53-vjeçari ka kundërshtuar dhe ka ushtruar dhunë ndaj punonjësve të Policisë”,-njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:13
‘I infiltruari në protestën para bashkisë i dënuar në Itali’, Policia nxjerr ‘blof’ Rithemelimin: Gënjeshtër, kur ndodhi ngjarja ishte 8 vjeç

1713723296_bashkiatirane.jpg

Akuzat e Rithemelimit se polici Ervin Zela që ndodhej në protestën para bashkisë së Tiranës është dënuar me 12 vite burg për vrasje në Itali janë rrëzuar nga Policia e Shtetit. Sipas policisë lajmi i publikuar në disa medie nuk është i vërtetë, pasi efektivi është i datëlindjes 2000 dhe kur ka ndodhur ngjarja për të cilët e akuzon Rithemelimi, Zela ka qenë vetëm 8 vjeç.

Reagim i Policisë së Shtetit:

Në lidhje me një lajm të publikuar në disa portale për një punonjës Policie, sqarojmë opinionin publik se pas verifikimeve të kryera, lajmi i publikuar është i pavërtetë. Shtetasi E. F. Z., i datëlindjes  07.11.2000, është bërë pjesë e strukturave të Policisë së Shtetit në janar të vitit 2022, pasi ka mbaruar kursin për Patrullë të Përgjithshme, në Kolegjin e Policisë, pranë Akademisë së Sigurisë.

Shkrimi i publikuar në mediat italiane i referohet ngjarjes së ndodhur në vitin 2008, dhe në atë kohë punonjësi i Policisë, shtetasi E. F. Z., ka qenë 8 vjeç. Publikime të tilla dashakeqe dhe të pavërteta, cenojnë imazhin e punonjësit të Policisë dhe të Organizatës së Policisë.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Po mër po: 21/04/2024 17:16

  Ky53 vjeçar nuk kishte imunitet

  Përgjigju
 • laspi: 21/04/2024 14:57

  nuk ka shtet nuk ka vetem hajdute qe ja fusin njeri tjetrit.

  Përgjigju
 • agim: 21/04/2024 14:05

  Me vjen keq qe nuk funksionon shteti,ai dhe tipaa te atile duhet denuar 10 vite burg,ngaa keto 5 vitee don rrah cdo dite nga 3 here.

  Përgjigju
 • Arben: 21/04/2024 13:18

  Ambasadat mike te Shqiperise bëjnë shumë mirë që i tregojnë opozitës shqiptare të mos përzihet në punët e brendshme te Shqipërisë! Por duhet më tepër në këtë drejtim! Duhet qe te ndikojne tek shtetet e tyre qe te shpallen sa me shume opozitare non grata ne SHBA dhe BE! Dhe ti sygjerojne SPAKut sa me shume procese e arrestime per opozitaret!

  Përgjigju
 • gjergji: 21/04/2024 12:07

  Kush shkel ligjet e shtetit duhet te perfundojne ne burg.

  Përgjigju
 • sandri: 21/04/2024 12:06

  dajak ,2vjet mrena

  Përgjigju
 • Tironci: 21/04/2024 11:41

  Si ka mundësi se të gjith protestuesit janë Tropojan,Kuksian që e kanë shëndritur Tiranen!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta