Tiranë/ Shpërndante kokainë në doza të vogla, arrestohet 27-vjeçari

Tiranë/ Shpërndante kokainë në doza të vogla, arrestohet 27-vjeçari

Droga dhe paratë

Një 27-vjeçar nga Tirana u arrestua ditën e sotme në bulevardin “Bajram Curri”, pasi u kap duke shpërndarë kokainë të ndarë në doza.

Mësohet se i riu, Klajdi Lula pasi siguronte sasinë e lëndës narkotike e shpërndante, nëpër zona të ndryshme të kryeqytetit.

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, policia i gjeti dhe i sekuestroi një sasi kokainë të ndarë në doza si dhe një sasi parash të përfituara nga aktiviteti i paligjshëm.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të kryer nga ky shtetas, ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës, përfundon seanca për Belerin, Gjykata tërhiqet për vendim

Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës, përfundon seanca për Belerin, Gjykata tërhiqet për vendim