Tiranë, zjarr në një pallat në rrugën 'Asim Vokshi', evakuohen banorët (VIDEO)

Një zjarr ka rënë në një pallat në rrugën Asim Vokshi në Tiranë. Bëhet me dije se kabujt e shpërndarjes së rrjetit elektrik, janë përfshirë nga flakët. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të cilat kanë shuar flakët, ndërsa mësohet se banorët e pallatit janë evakuara. Nuk raportohet për dëme në njerëz.

Bëhet me dije se është djegur rrjeti elektrik i katit të tetë të një pallati dhe si pasojë është krijuar shumë tym. Kjo ka shkaktuar dhe gjendje jo të mirë tek banorët e katit të tetë, pasi kanë pasur problemeve me frymëmarrjen. Një pjesë e banoreve janë evakuar, dhe po kontrollohet në çdo kat rrjeti për te parë nëse ka defekte. Sipas banorëve janë çarë edhe tubat e ujit.

'Më datë 05.02.2023, rreth orës 17:55, në rrugën "Asim Vokshi", në një pallat, ka rënë zjarr në kabujt e shpërndarjes së rrjetit elektrik. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.'- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Dhunë dhe kaos në Kategorinë e Parë, arbitri ndërpret ndeshjen! Portieri përfundon në spital me qepje, policia shoqëron arbitrat

VIDEO/ Dhunë dhe kaos në Kategorinë e Parë, arbitri ndërpret ndeshjen! Portieri përfundon në spital me qepje, policia shoqëron arbitrat