Shtirej si punonjës i Forcave Speciale, arresohet 40-vjeçari në Tiranë! Lëvizte me armë zjarri pistoletë me fishek në fole, gati për qitje

Policia e Tiranës arrestoi një 40-vjeçar në rrugën “Hamid Shijaku”, pasi lëvizte me pistoletë me fishek në fole, gati për qitje dhe prezantohej me dokumente të falsifikuara si punonjës i forcave speciale. Në kuadër të operacionit “Speciali’ 40-vjeçarit Klodjan Gjikdhima iu sekuestruar municion luftarak, pranga, dokumente të falsifikuara, të cilat i përdorte për autorizim hyrjeje në institucione si edhe sende të tjera të paligjshme pasi kontrollit që iu bë në banesën e tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, "Mbajtja pa të drejtë e uniformës", dhe "Falsifikimi i dokumenteve".

 

F.D/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

Parlamenti i Hungarisë ratifikon anëtarësimin e Finlandës në NATO

Parlamenti i Hungarisë ratifikon anëtarësimin e Finlandës në NATO