Tiranë/ Vijojnë punimet në rrugën e Durrësit, zëvendësohet kolektori

Rruga e Durrësit

Rruga e Durrësit i është nënshtruar rehabilitimit të plotë dhe sot është zëvendësuar kolektori. Ajo vijon të qëndrojë e mbyllur dhe qarkullimi është devijuar në rrugën "Mine Peza".

Mjetet e rënda të bashkisë dhe punonjësit e saj po punojnë intensivisht për përfundimin e punimeve në kohë rekord, ndërkohë që puna do të vijojë edhe në mbrëmje. Ashtu sikurse kolektori në  në rrugën “Dritan Hoxha”, “Don Bosko” dhe në rrugën e “Elbasanit, edhe kjo ndërhyrje tepër e domosdoshme në kolektorin kryesor të shkarkimit eliminon problemet e shkaktuara nga rrjeti i amortizuar, i ndërtuar shumë vite më parë. Ky investim, ashtu si çdo tjetër në qytetin tonë, po kryhet me profesionalizëm dhe me materiale bashkëkohore.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento

Komente

  • vali: 02/08/2020 00:43

    TEK KJO RRUGA E DURRESIT 10 METRA PAS PALLATIT TE SPORTIT ASLLAN RUSI ,,,E DHA ERIONI PRAPE NJE LEJE NDERTIMI PER NJE PALLAT GJIGAND 15 KATESH,,,ATY ME PARE ISHTE SI PARKING AUTOBUZESH,,,DHE ERDHI NE BASHKI ME PREMTIMIN SE TIRANA DO KISHTE 0 NDERTIME,,,A DONI ME PER ERIONIN...??????/

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Hormuz, ishulli i Ylberit me rërë 'galaktike' dhe ujë të kuq rubin