Titulli,Skënderbeu:Arbitri ishte lojtari
më i mirë. Flet Gjici: Kukësi e meritoi

Titulli,Skënderbeu:Arbitri ishte lojtari<br />më i mirë. Flet Gjici: Kukësi e meritoi
I zhgënjyer për atë që ndodhi, trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja nuk e ka kursyer ironinë për arbitrin e ndeshjes, Enea Jorgji.
 
Nuk besoj që na ka penalizuar gjyqtari, ai ka qenë lojtari më i mirë në fushë. Nuk e di pse Federata nuk vendosi për gjyqtarë të huaj, por sot arbitri nuk e di ç’ka bërë, gjykojeni vetë.
 
Është e vështirë të gjykoja unë që nga stoli, por me 2 kartonë të kuq, me një penallti të diskutueshme, me një të mohuar që ishte dhe karton i dytë i verdhë për lojtarin e Kukësit
” deklaroi ai.
 
Por sigurisht nuk është i këtij mendimi Presidenti i Kukësit, Safet Gjici i cili shprehet se “Nuk mendoj që Jorgji ka vendosur rezultatin sot sepse ai është dhe ka qenë një nga gjyqtarët më të mirë, të kampionatit shqiptar madje as Takaj nuk e ka kontestuar dhe ishte dakord që ta gjykonte Jorgji këtë sfidë”.


dy.b/shqiptarja.com

 

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Rama 2 orë takim me Kurtin në ‘Vilën 30’, në fokus të bisedimeve marrëveshja me Serbinë

Rama 2 orë takim me Kurtin në ‘Vilën 30’, në fokus të bisedimeve marrëveshja me Serbinë