Tjetër aksident tragjik në Turqi! 16 viktima dhe 29 të plagosur! Kamioni hyn në mes të turmës me njerëz, momenti kur bërtasin të tmerruar (VIDEO)

Një aksident tragjik, i ngjashëm me atë të paradites, ka ndodhur pasditen e kësaj të shtune në Mardin të Turqisë. Për pasojë raportohen 16 viktima dhe 29 të plagosur, 8 prej të cilëve janë në gjendje kritike.

Drejtuesi i një kamioni duket se ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në mes të turmës së njerëzve që ndodheshin pranë karburantit. Ata kishin ndaluar për t'i dhënë ndihmën personave që ishin në 2 makina pasi ishin përplasur në atë rrugë.

Nga informacionet paraprake, mësohet se kamioni pësoi defekt me frenat gjë që solli edhe aksidentin. Mjeti doli nga rruga duke u përplasur me 2 automjetet e tjera dhe shkaktoi ngjarjen tragjike. Edhe në pamje duket se si turma e njerëzve, mes të cilëve edhe fëmijë bërtasin të tmerruar pasi kamioni hyn në mesin e tyre.

Paraditen e sotme, nga një aksident tragjik në Gaziantep humbën jetën 16 persona. Një autobus pasagjerësh është përplasur me ambulancën, zjarrfikësen dhe makinën e një prej mediave turke. Ambulanca, Zjarrfikësja dhe gazetarët ishin në vendngjarje për një tjetër aksident që kishte ndodhur pak minuta më parë, për këtë arsye mes viktimave jane edhe 3 zjarrfikës, 4 personel mjekësor dhe 2 gazetarë. 22 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar me urgjencë në spital.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • LORA: 20/08/2022 20:28

  Ky eshte terrorizem i paster;jo aksident.

  Përgjigju
 • LORA: 20/08/2022 20:27

  Ky eshte terrorizem,jo aksident

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Pse nallanet janë këpucët perfekte për pranverën 2023

Pse nallanet janë këpucët perfekte për pranverën 2023