Tjetër dëshmi tronditëse, djali i Dhurata Saliajt: Mami me thoshte 'do të mbys me litar'! E pashë që i shkruante dikujt 'zemër të dua, kur do takohemi', ndaj më rrihte

1623059883_dhuratasaliajmefemijett.jpg

Djali i mitur i Dhurata Saliajt dhe Kudrejt Saliajt, i cili u vra nga vjehrri i tij, në dosjen e siguruar nga gazetari Arsen Rusta akuzon nënë e tij se e dhunonte për arsye se ai ka zbuluar se ajo i shkruante dikujt mesazhe dashurie.

"Mamaja nuk sillet mirë me mua, më godet dhe më ka thënë do të vras do të mbys me litar. kam parë disa mesazhe që ajo i dërgon personave të ndryshëm ku i shkruante 'o zemra ime, te dua shumë, kur do të takohemi' dhe për këtë ajo sillet ashpër me mua", ka deklaruar para gjykatës djali i mitur.


Lajmi kryesor:

Vrasja e Kudret Saliajt, fëmijët akuzojnë nënën e tyre Dhuratën për dhunë, vajza: Na kërcënonte se do na hidhte nga ballkoni! Djali: I thoshte dikujt 'të dua kur do takohemi'


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë