Tjetër gjë iu premton Basha shqiptarëve e tjetër gjë iu siguron Paloka militantëve (VIDEO)

Çfarë u premton Edi Paloka militantëve të PD-së pas zgjedhjeve? Në një takim elektoral në Kënetë të Durrësit, zëvendes sekretari i Partisë Demokratike deklaroi hapur se “njerëzit që sakrifikuan për ne, njerëzve që na kanë mbështetur në këto tetë vite duhet t’jua kthejmë  atë që i takon”. Në këtë mënyrë premton se pak kohë pas fitores zgjedhore të 25 prillit PD do të tregojë se "fjalët nuk janë ajër".

Video e shpërndarë me krenari nga Sali Berisha në faqen e tij Facebook, tregon se tregu i premtimeve elektorale tashmë është shtrirë edhe në bazën e partive dhe se PD ka nisur të premtojë poste publike dhe privilegje në favor të militantëve të saj. Po Lulzim Basha sikur premtoi se në rast fitoreje qeveria e tij do të siguronte drejtësi për të gjithë pa asnjë privilegj partiak? Në ç’mënyrë Edi Paloka “do t’ua kthejë atë që u takon” militantëve të PD-së, pa shkelur ligjet dhe barazinë?

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një vit pandemi/ A mendoni se qeveria e ka menaxhuar mirë situaten e COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

22 vjeçarja humbi betejën me COVID, Universiteti i Tiranës: U prenë në mes ëndrrat e saj, ishte me rezultate të larta