Tjetër i arrestuar për baste sportive në Tiranë, prangoset 39-vjeçari

Tjetër i arrestuar për baste sportive në Tiranë, prangoset 39-vjeçari

Baste sportive

Një tjetër person është arrestuar nga operacioni i policisë së shtetit kundër paligjshmërisë  në fushën e lojërave të fatit.

Policia e Tiranës bën me dije se ka prangosur në flagrancë 39-vjeçarin Herlind Kroj pasi në lokalin e tij ushtronte aktivitin e paligjshëm të lotarive sportive.  Lokalin i tij është në rrugën “Ferit Xhajko” në kryeqytet.

"Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një aparaturë dekoder dhe një aparat celular që dyshohet se përdoreshin për ushtrimin e aktivitetit të lojërave të fatit, si dhe një shumë parash që dyshohet se është përfituar nga ky aktivitet i paligjshëm. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale 'Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara'", njofton policia.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Sporti humbet mendjen brilante, Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli

Sporti humbet mendjen brilante, Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli