Tjetër lajm pozitiv për futbollin shqiptar, del përgjigjja e testit të tretë për COVID-19 e Qardakut

Tjetër lajm pozitiv për futbollin shqiptar, del përgjigjja e testit të tretë për COVID-19 e Qardakut

Në prag të ndeshjes Bylisi-Skënderbeu për çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë ka ardhur një tjetër lajm i mirë për klubin ballshiot në veçanti dhe futbollin shqiptar në përgjithësi.

Klubi i Bylisit në faqen zyrtare ka njoftuar se futbollisti Qardaku i cili me datë 2 qershor rezultoi pozitiv me koronavirus ka dalë negativ sot në testin e tretë. Edhe pak ditë më parë Qardaku ishte negativ në testin e dytë, por tani të gjithë janë të siguruar plotësisht dhe aktorët e futbollit mund të fokusohen pa e vrarë mendjen te gara sportive.

Bylis-Skënderbeu ashtu si tre ndeshje të tjera të Kupës së Shqipërisë do të luhet në orën 17:00.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg