Tjetër aksident në qarkun e Lezhës, makina humb kontrollin në aksin Laç-Mamurras dhe përfundon në kanal, 2 të plagosur rëndë

Tjetër aksident në qarkun e Lezhës, makina humb kontrollin në aksin Laç-Mamurras dhe përfundon në kanal, 2 të plagosur rëndë

Foto ilustruese

LEZHË- Dy persona u plagosen rëndë, pasi automjeti me të cilin udhëtonin doli nga rruga  dhe u përmbys në një kanal në rrugën e vjetër Laç-Mamurras. Aksidenti ndodhi rreth orës 16:00 të së mërkurës, pranë fshatit Gjorm të Kurbinit.

Të plagosurit, shoferi  dhe pasagjeri u dërguan me urgjence drejt Spitalit të Traumës në Tiranë dhe sipas  të dhënave, ndodhen në gjendje të rëndë për jetën. Policia e cila mbërriti  menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve të këtij  aksidenti i cili është i 9-ti që ndodh në harkun kohor të 1 javë në rrugët e Qarkut  të Lezhës.

Bilanci i këtyre aksidenteve gjatë kësaj periudhe është 2 viktima dhe  18 të plagosur, ndërsa situatë e krijuar ka vënë në alarm Policinë Rrugore, e cila  është vënë në lëvizje, duke ndëshkuar shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Pr.ligji për nënat surrogate, Tritan Shehu: Shqipëria do kthehet në fermë uterusesh për llogari të grupeve kriminale

Pr.ligji për nënat surrogate, Tritan Shehu: Shqipëria do kthehet në fermë uterusesh për llogari të grupeve kriminale