'Toke këtu', takimi i Putin dhe princit të Kurorës Saudite po bën xhiron e rrjetit (Video)

Mohammed bin Salman dhe Putin

Takimi i presidentit rus Vladimir Putin dhe princit të Kurorës Saudite Mohammed bin Salman po bën xhiron e rrjetit.

Teksa po bëheshin afër për t’u ulur, Putin iu afrua princit me një buzëqeshje në fytyrë dhe i dha dorën në një mënyrë shumë shoqërore.

Edhe gjatë samitit të G20, të dy liderët kanë ndenjur me njëri-tjetrin duke qeshur gjatë gjithë kohës.

Mesa duke çështjet mes dy vendeve të tyre duket se nuk kanë ndikuar në humorin e Putin dhe princit Salman.

Arabia Saudite akuzohet se ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi (SHIKO KËTU), ndërsa Rusia e Putin është në konflikt me Ukrainën, e cila hedhur në fuqi edhe ligjin e luftës. (SHIKO KËTU)

Presidenti Putin me Princin e Arabisë

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento

Komente

  • Hasani: 01/12/2018 10:56

    Atehere eshte me se e qarte se kush e paska inskenuar vrasjen e gazetarit saudit ne Stamboll.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Belgjika nuk di të tolerojë! Danimarka kualifikohet në frymën e fundit, shkatërron Rusinë! Në 1/8 edhe Zvicra