Topi ngec mes shiut në 'San Siro', merret vendimi për fatet e Milan - Verona

Topi ngec mes shiut në 'San Siro', merret vendimi për fatet e Milan - Verona

'San Siro' mes shiut

Ndeshja mes Milanit dhe Veronës e programuar për t'u zhvilluar këtë të shtunë në 15:00 do duhet të fillojë me 25 minuta vonese. Për shkak të rreshjeve të shumta të shiut në Milano, arbitri i sfidës Maresca, së bashku me drejtuesit e dy klubeve dhe federatës kanë vendosur që sfida të vijojë po sot, me 25 minuta vonesë.

Dueli vlen për javën e pestë në Serie A, teksa kuqezinjtë vijnë nga humbja 5-1 në derbin me Interin dhe kërkojnë reagim përballë tifozëve të tyre. Duket se kushtet e motit janë përmirësuar, me topin që ngecte mes shiut në "San Siro". Ky përmirësim i motit dhe rreshjet më të pakta kanë bërë që dueli të luhet po sot, por me disa minuta vonesë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën