Tornado në SHBA/ Shkon në 26 numri i viktimave! Shkatërrohen qindra shtëpi, mijëra banesa pa energji! VIDEO nga pasojat

Tornado në SHBA/ Shkon në 26 numri i viktimave! Shkatërrohen qindra shtëpi, mijëra banesa pa energji! VIDEO nga pasojat

Pasojat e tornados në SHBA

SHBA- Të paktën 26 persona kanë humbur jetën pas një serie tornadosh shpërthyen në disa qytete në jug dhe në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Shtëpitë u shkatërruan dhe mijëra mbetën pa energji pasi stuhitë shkaktuan shkatërrime në disa shtete.

Sipas Washington Post, u regjistruan më shumë se 60 raporte për tornado. Shtetet duke përfshirë Arkansas, Tennessee, Illinois, Indiana, Alabama dhe Mississippi kanë pasur të gjitha viktima si rezultat i motit të keq.

Tornadot vdekjeprurëse vijnë një javë pasi një kthesë e rrallë dhe e gjatë vrau 26 njerëz të tjerë në Misisipi. Tornadoja e Misisipit javën e kaluar udhëtoi 59 milje (94 km) dhe zgjati rreth një orë e 10 minuta - një periudhë jashtëzakonisht e gjatë kohore. Ajo dëmtoi rreth 2,000 shtëpi, thanë zyrtarët. Presidenti Biden vizitoi shtetin të premten për të shprehur ngushëllimet e tij.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Zbulohet krokodili “i virgjër” që la veten e vet shtatzënë

Zbulohet krokodili “i virgjër” që la veten e vet shtatzënë