Totozani: Institucionet nuk zbatojnë
rekomandimet e Avokatit të Popullit

Totozani: Institucionet nuk zbatojnë<br />rekomandimet e Avokatit të Popullit
Avokati i Popullit, Igli Totozani, në një konference për shtyp pas vizitës në Komisionin Evropian në Bruksel ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me moszbatimin e rekomandimeve të këtij institucioni nga institucione të tjera shqiptare.

"Jemi duke studiuar disa raste të tilla. Kanë filluar hetime në disa drejtime, kështu ne kemi një rast dhune në komisariatin e Shkodrës, i cili është duke u hetuar. Po kështu kemi një problem që ju e njihni, mes disa familjeve pronare në Ujin e Ftohtë në Vlorë, në një konflikt me Gardën e Republikës dhe me drejtorinë e shërbimeve qeveritare. Dhe këtu jemi në përfundim të hetimeve. Është gati rekomandimi përkatës", shprehet Totozani. ah/Shqiptarja.com/

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri