Itali/ Trafik droge nga Shqipëria, lëshohen 11 urdhër arreste në Kalabri

Itali/ Trafik droge nga Shqipëria, lëshohen 11 urdhër arreste në Kalabri

ITALI- Një operacion është zhvilluar sot në Vibo Valentia komunë në rajonin e Kalabrisë për të ekzekutuar 11 urdhër arreste për persona të akuzuar si të përfshirë në trafik droge.

11 të dyshuarit akuzohen për transport, shitje dhe transportim të  sasive të mëdha të lëndëve narkotike si kokainë, heroinë, marihuanë dhe hashash.

Masat e arrestit janë vijim i një operacioni të mëparshëm të zhvilluar kundër bandave “ndrangheta” në zonën e Vibos si dhe për rrjetet e furnizimit të drogës, të ardhura edhe nga jashtë, veçanërisht nga Shqipëria, përveç kanaleve të shitjes edhe jashtë Kalabrisë, si ato të drejtuara drejt Siçilisë.

 

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?×

Lajmi i fundit

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)