Trafik i rënduar në autostradën Durrës-Tiranë, apeli i policisë: Përdorni rrugët alternative, ka fluks të madh automjetesh

Trafik i rënduar në autostradën Durrës-Tiranë, apeli i policisë: Përdorni rrugët alternative, ka fluks të madh automjetesh

Foto ilustruese

Ashtu si çdo fundjavë, autostrada Durrës-Tiranë po kthehet në problematikë për shkak të fluksit të madh të pushuesve që zgjedhin të kalojnë ditët e pushimit në bregdet duke qenë se temperaturat janë tepër të larta.

Edhe ditën e sotme, Policia Rrugore e Tiranës njofton se ka fluks të madh të automjeteve që kthehen për kryeqytet dhe apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve, që për shkak të trafikut të rënduar në autostradën Durrës-Tiranë, të përdorin rrugët alternative:

*Durrës-Tiranë (Rruga e Ndroqit);

*Elbasan-Tiranë.

Gjithashtu, kujtojmë të gjithë drejtuesit e mjeteve që gjatë udhëtimit të respektojnë distancën e sigurisë nga mjeti në mjet.

“Kthehu në shtëpi i sigurtë, respekto rregullat e qarkullimit rrugor”, thuhet në apelin e policisë.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Drini: 19/06/2022 17:22

  Humor policash

  Përgjigju
  • Polic hesapi: 19/06/2022 22:52

   Polici me shume gjasa eshte gati te vere ca gjiba se vec bllokun e gjobave dine me plotesu dhe vec ate kan prioritet. Autostrada Tr-Dr ka ngelur infrastruktura si para 30 viteve ndersa rruga eshte bere edhe me keq nga vora der ne plepa eshte mizerje e tere rruga, nje krah eshte i pakalueshem. Po anej nga fushe kruja ka kalu kush se anej te duket vetja si kermill ne trafik

 • Sondazhi i ditës:

  A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

E zuri korrenti në aksin Lezhë-Tiranë, ky është 43-vjeçari që humbi jetën (FOTO)

E zuri korrenti në aksin Lezhë-Tiranë, ky është 43-vjeçari që humbi jetën (FOTO)