Trafiku i 137 kg kokainë në Portin e Durrësit, SPAK merr të pandehur në arrati 'pritësin' Gentian Malindi

Gentian Malindi

TIRANË- Pas një viti hetimet, Prokuroria e Posaçme s'mundi kurrë të arrestonte të dyshuarin Gentian Malindi si personi që do priste 137 kg kokainë në portin e Durrësit.

Por kur ka kaluar 1 vit e 2 muaj, SPAK vendosë ta marrë atë të pandehur në arrati si pjesë e trafikut të drogës nga Amerika Latine në Europë e Shqipëri.

Gentian Malindi është vënë nën akuzë së bashku me Ardian Bega dhe Altin Myslihaka, punonjës i portit i cili me çanta nxori nga porti pakot e kokainës.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?

Komento

Komente

  • Iris: 28/11/2020 01:49

    Po Malindi senior u morr i pandehur?

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Meta merr dhuratën e veçantë nga Arqipeshkvin në ndalesën në Tivar: Mezi pres të lexoj një nga botimet njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë