Tragjedia në Bullgari, Basha: I shokuar! Ngushëllime familjeve të viktimave

Tragjedia në Bullgari, Basha: I shokuar! Ngushëllime familjeve të viktimave

1637346249_bashaaaa2.jpg

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me tragjedinë e në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona nga Maqedonia e Veriut dhe u plagosën 7 të tjerë. Basha thotë se është i shokuar nga tragjedia, ndërsa i shpreh ngushëllime familjeve të viktimave.

"I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari që shkaktoi humbjen e kaq shumë jetëve të pasagjerëve, përfshirë shumë bashkombas tanë e mes tyre shumë të mitur. Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave. Zoti ju dhënë forcë në përballimin e kësaj dhimbje të tmerrshme", thotë Basha.


Lajmi kryesor:

Autobusi merr flakë në Bullgari, humbin jetën 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut! Rama: Dhimbje! Zaev: Ngushëllime familjarëve! BE dhe SHBA: Jemi pranë jush


  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Jeni në mëdyshje për trendet më të fundit të verës? Ja disa modele të thonjve më IN të momentit