Tragjedia në Bullgari, Meta: Hidhërim i madhe dhe trishtim i thellë! Ngushëllime familjarëve

Tragjedia në Bullgari, Meta: Hidhërim i madhe dhe trishtim i thellë! Ngushëllime familjarëve

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllime familjarëve për tragjedinë e regjistruar orët e para të mëngjesit në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona në një aksident.

Mesazhi i plotë i Ilir Metës:

Hidhërim i madh dhe trishtim i thellë për humbjen aksidentale tragjike të jetës të bashkëkombësve tanë nga Maqedonia e Veriut.

Në këto çaste të rënda i shpreh ngushëllimet më të thella familjarëve dhe  autoriteteve të vendit fqinj, si dhe uroj shërim sa më të shpejtë dhe të plotë për të mbijetuarit!


Lajmi kryesor:

Autobusi merr flakë në Bullgari, humbin jetën 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut! Rama: Dhimbje! Zaev: Ngushëllime familjarëve! BE dhe SHBA: Jemi pranë jush


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane