Tragjike në Kolonjë/ Digjet banesa, humb jetën i moshuari, rasti i dytë brenda pak ditësh

Tragjike në Kolonjë/ Digjet banesa, humb jetën i moshuari, rasti i dytë brenda pak ditësh

Shtëpia e djegur e të moshuarit në Kolonjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kolonjë ku një i moshuar 89-vjeçar është djegur brenda banesës e cila ka marrë flakë. Viktima Vangjel Rusta, 89 vjeç, jetonte i vetëm në banesë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 16:10, në fshatin Podë, të Kolonjës. Policia dhe zjarrfikësja ndodhen në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e plota të rënies së zjarrit.

Ky është rasti i dytë brenda pak ditësh ku edhe në Sarandë, u dogj brenda banesës edhe një 54-vjeçari cili jetonte i vetëm. Trupi i tij u gjet i djegur nga forcat zjarrfikëset që hynë brenda pas shuarjes së flakëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

E rëndë, nëna hidhet nga kati i dytë i maternitetit bashkë me foshnjën e porsalindur në Sarandë