Trajneri i Spanjës vlerëson Shqipërinë dhe kundërshtarët e grupit: Janë të nivelit të lartë! Pres shumë nga Nico dhe Lamine Yamal

Trajneri i Spanjës vlerëson Shqipërinë dhe kundërshtarët e grupit: Janë të nivelit të lartë! Pres shumë nga Nico dhe Lamine Yamal

Tekniku spanjoll, Luis de la Fuente

'Ne jemi të kënaqur me mënyrën se si ka shkuar përgatitja dhe si janë zhvilluar ndeshjet. U shfaqën lojtarë me aspekte shumë pozitive dhe jemi të kënaqur’.

Kështu trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, u shpreh pas fitores së djeshme të kombëtares ‘La Roja’ ndaj Irlandës së Veriut me rezultatin 5-1. 

Kjo ishte ndeshje e fundit miqësore e Spanjës në kuadër të përgatitjeve para nisjes së Kampionatit Eurpiane në Gjermani javën e ardhshme, ku në datën 15 qershor Spanja do të luajë përballë Kroacisë në orën 18:00.

‘Ne jemi optimistë për Kampionati Europian, me gjithë respektin për kundërshtarët tanë, të cilët janë të nivelit të lartë’, shprehet tekniku spanjoll.

Më tej ai u shpreh se pret shumë nga të rinjtë si Nico Uilliams dhe Lamine Yamal, të cilët sipas tij do të zhvillojnë një kampionat europian të shkëlqyer.

Spanja ndodhet në grupin B aty ku do të ketë përballë edhe kombëtaren shqiptare më datë 24 qershor, ora 21:00 nga arena e Dyseldorfit.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Vrau me sëpatë kunatën e tij në Elbasan, dënohet më burg të përjetshëm Tefik Tashi

Vrau me sëpatë kunatën e tij në Elbasan, dënohet më burg të përjetshëm Tefik Tashi