Transformohet rrotullimi i Saukut, Veliaj publikon pamjet: Një xhevahir tjetër i shtohet qytetit

Kopshti japonez tek rrethrrotullimi Saukut

Të gjithë ata qytetarë që do të hyjnë në Tiranë nga pjesa juglindore tashmë do të mund të shohin një instilacion të ri që i është shtuar kryeqytetit.

Bëhet fjalë për një kopsht të stilit japonez, të krijuar në sheshrrotullimin e Saukut, ku nuk mungojnë elementët dekorativë tipikë për këto kopshte si gjelbërimi, shkëmbinjtë, dhe gurët e bardhë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa publikon edhe disa foto në terren, ku punonjësit e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit pranë Bashkisë po punojnë për ta realizuar këtë projekt në detaje.

“Kopshti japonez, në hyrje të qytetit, është një xhevahir tjetër që i shtohet Tiranës!'- shkruan kryebashkiaku Veliaj.

 

M.Q./KT/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento

Komente

 • Jani: 01/09/2021 09:09

  Prisheni ate gunge marrezie ne Sauk o idiote...nuk gjen te tille rotullim ne asnje vend te europes. ....e hengert mortja ate qe e ka bere.....

  Përgjigju
 • MINUSHE: 24/08/2021 13:09

  hiqini ato muret vishnje se ska gje me te shemtuar..ishin mire para se te lyheshin me vishnje.......

  Përgjigju
 • Mekaniku: 11/08/2021 18:40

  Ai rrethrrotullim duhet shemb nje ore e me pare e rrafshu qe te kene pamje shoferat,aty ka pas aksidente dhe vittima,ai projekt asht nje injoranc e kohes.Por ne Shqipnine tone kujtohen qe ai asht projektu gabim kur te humbin jeten njerzit e familjes tyne.

  Përgjigju
  • Lol: 12/08/2021 06:10

   Shkruaj leter istituzioneve, kerko te drejten tende×

Lajmi i fundit

John

Meta shmang debatin në PD për përjashtimin e Berishës: Doktori është si vera, sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet