Transportonin kanabis në ambulancë
arrestohet polici dhe 6 të tjerë

Transportonin kanabis në ambulancë<br />arrestohet polici dhe 6 të tjerë
SHKODËR- Në një aksion të zhvilluar ditën e sotme, Policia e qytetit të Shkodrës ka mundur të kapë 160 kg kanabis sativa. Gjatë operacionit mësohet se janë vendosur në pranga edhe 7 persona, një prej të cilëve është efektivi Kujtim Çuni.

Gjashtë personat e tjerë të arrestuar janë Tish Pali, Tom Zhuri, Zef Paloka, Anton Lumi, Gjon Bregu dhe Françesk Çuni. Policia e Shkodrës bëri të ditur në një konferencë për shtyp se droga e sekuestruar po transportohej me një autoambulancë të qëndrës spitalore të Vaut të Dejës, me drejtim Malin e Zi.

Gjatë operacionit janë sekuestruar edhe dy armë automatike. (im/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Vrasja e vëllezërve Bilali në Shkodër, 25 vite burg për Arsen Stojkun, mik i familjes Lici

Vrasja e vëllezërve Bilali në Shkodër, 25 vite burg për Arsen Stojkun, mik i familjes Lici