Transportonin pllaka dekorative në mënyrë të paligjshme nga mali i Tomorrit, nis hetimi ndaj 3 personave në Berat

Transportonin pllaka dekorative në mënyrë të paligjshme nga mali i Tomorrit, nis hetimi ndaj 3 personave në Berat

Foto ilustruese

Tre persona janë vënë nën hetim nga policia e Beratit pasi dyshohet se kanë nxjerrë pllaka guri dekorative nga zona e mbrojtur e malit të Tomorrit.

Mësohet se hetimet kanë nisur ndaj shoferit të kamionit që transportonte pllakat e gurit dekorativ dhe 2 administratorëve  D. L., 29 vjeç, banues në Bogovë, Skrapar dhe M. L., 39 vjeç të cilët menaxhonin grumbullimin dhe përpunimin e gurëve dekorativë në subjektet e tyre.

Gjithashtu gjatë kontrolleve të ushtruara, është gjetur një punonjës i pasiguruar.

Gjatë hetimeve u zbuluan 3 mjete ekskavatorë, të cilët u konstatuan në afërsi të disa karierave të përpunimit të gurit, në këtë zonë. Këto mjete, në vitin 2020, janë bllokuar nga Policia dhe janë lënë në malin e Tomorit, pasi ishin me defekt.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ymeri: 15/02/2023 19:31

    EDI RAMA arrestoi keta maskarenj qe po shkatarrojne malin e tomorrit,,,denoji me 20 vjet burg,,,dhe do shikosh a do marrin me pllaka ne kete mal te shenjte......

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

Tiparet e Eurobondit, çmimi më i shtrenjtë që në 2010, maturiteti ulet për shkak të interesave të larta

Tiparet e Eurobondit, çmimi më i shtrenjtë që në 2010, maturiteti ulet për shkak të interesave të larta