Transportonte 21 emigrantë të paligjshëm, arrestohet-23 vjeçari në aksin Fushë Krujë-Lezhë! U mori 700 euro secili për transportin drejt BE-së

Foto ilustruese

FUSHË KRUJË - Një 23-vjeçar u arrestua nga policia pasi u kap duke transportuar 21 emigrantë të paligjshëm.

Elson Syla, banues në Kukës u ndalua nga policia në aksin rrugor Fushë Krujë-Lezhë teksa po udhëtonte me mjetin tip "Volkswagen".

Ai ishte nisur nga Tirana drejt Kukësit e më pas me destinacion drejt vendeve të BE-së.

Sipas policisë, ai u kishte marrë 700 euro secilit për transportimin e tyre drejt shteteve europiane.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprën penale "Ndihma e paligjshme të kufijve".

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ndërroi jetë nga COVID, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë për Bellon: Do na mungojë buzëqeshja dhe mirësia e tij