Me dy motorë të fuqishëm dhe i vështirë për t'u lokalizuar, sekuestrohet skafi i grupit kriminal që transportonte drogën (PAMJET)

'Report TV' ka siguruar foto të skafit të përdorur nga grupi kriminal shqiptaro-italian për të transportuar drogën. Skafi me dy motorë të fuqishëm u kap në një magazinë në fshatin Panaja të Vlorës, ndërsa iternerari i tij ishte që të nisej çdo tre ditë nga Vlora. Ky skaf i ka shpëtuar disa herë monitorimit të Guarda Di Financa-s, ndërsa lokalizimi është bërë nga këta të fundit nëpërmjet sistemit satelitor të Anti-mafias.

Mësohet se skafi kishte dy motorë të fuqishëm mërkuri me nga 250 kuaj fuqi secili, ç'ka bënte që të përballonte detin e trazuar deri në 7 ballë. Zbulimi i skafit më konkretisht është bërë nga agjentë të antimafias italiane dhe agjentët shqiptarë, ndërsa linja e tij ishte Vlorë-Leçe dhe Vlorë-Bari. Mësohet gjithashtu se gjatësia e skafit është 10 metra.


Lajmi kryesor:

40 mln € drogë, 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri! Bllokohet skafi, koka nga Vlora! Report Tv siguron listën e plotë me emrat e shqiptarëve të përfshirë


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha dhe pasoja fatale e “atvrasjes” me 8 vite vonesë!