Trazira në Ballkan që do pasojnë luftën në Ukrainë? Kurti: Nuk jemi të frikësuar, por vigjilentë

Trazira në Ballkan që do pasojnë luftën në Ukrainë? Kurti: Nuk jemi të frikësuar, por vigjilentë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke marrë shkas nga Lufta në Ukrainë, dhe skenarëve të tjerë që flasin për trazira në Ballkan, tha se Kosova nuk është e frikësuar, por sigurisht janë vigjilentë.

“Nuk jemi të frikësuar, por vigjilentë, ndonëse Kosova nuk është në NARTO, NATO është në Kosovë, ne nuk jemi në BE, por BE është te ne, nuk kemi alternativë përveç BE dhe NATO dhe do e mbrojmë progresin tonë ndaj çdo rreziku që na shfaqet “, tha Kurti.


Lajmi kryesor:

Takimi në Berlin/ Scholz: Dialogu të sjellë marrëveshje gjithëpërfshirëse! Kurti: Njohja reciproke duhet të jetë në qendër, jo në fund! Vuçiç: Nuk varet vetëm nga ne


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

8 arsye pse martesat e dëshpëruara ia dalin të mbijetojnë

8 arsye pse martesat e dëshpëruara ia dalin të mbijetojnë