Tregu më i rrezikshëm në botë/ 'Hekurudha shfaqet nga hiçi' ( Foto+Video)

Tregu më i rrezikshëm në botë/ 'Hekurudha shfaqet nga hiçi' ( Foto+Video)

Tregu hekurudhor, Tailandë

Në pamje të parë duket si një treg i zakonshëm në Tailandë ku një numër i madh tregtarësh tregtojnë produktet e tyre. Gjithçka duket normale derisa në treg dëgjohet një tingull I çuditshëm dhe tregtarët shpejtojnë të mbledhin mallrat që tregtojnë.

Shitësit fillojnë t’i mbledhin dhe t’i largojnë gjërat e tyre, pasi në mes të këtij tregu ndodhet hekurudha, nëpër të cilën kaloni treni çdo ditë. Pasi largohet treni çdo gjë i kthehet në normalitet ku shitësit vazhdojnë të tregtojnë mallrat e tyre të pa shqetësuar.

 

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’