Trendet e reja të veshjeve për 2021

Foto ilustruese

Ndërsa ka qenë një vit i qetë për botën e modës, sezoni pranverë-verë  do të jetë i guximshëm dhe me stil. 

Xhaketa të mëdha dhe të ngarkuara, çanta blu të guximshme dhe maska ​​të shkëlqyera për fytyrën mbizotëruan në javët e Modës kohët e fundit.

Ja disa nga trendët e pranverë-verës të 2021...

1. Xhaketa të gjëra

Krijoni një siluetë me vija të gjata dhe luani me format me një xhaketë sportive duke u  frymëzuar nga vitet '80. 

Me ndihmën e jastëkëve të shpatullave, kjo veshje do ju bëjë të ngjani më të gjata.

Për të plotësuar look-un tuaj ju duhen një palë pantallona të drejtpërdrejta ose pantallona të shkurtra lëkure për një stil modern, ngjyrat që i përshtaten këtij trendi janë bluja dhe grija.

2. Maskat e zeza për fytyrën

Ju mund të mbroheni nga virusi dhe në të njëjtën kohë të ngjani bukur!

Këto maska ​​të zeza për fytyrën përputhen pothuajse me çdo veshje që vishni dhe ato ofrojnë një mbulim të shkëlqyeshëm për hundën dhe gojën tuaj. 

3. Shamitë në kokë

Duke marrë frymëzim nga vitet 50 dhe 60, kjo tendencë e hijshme e modës po kthehet përsëri. Shamitë mbrojnë flokët tuaj dhe shtojnë një nuancë interesante në veshjen tuaj pa e tepruar. 

Zgjidhni një dizajn  me motive lulesh ose modele të ndërlikuara, ose mbajeni të thjeshtë me ngjyra të theksuara dhe shkronja sipër tyre.

4. Ngjyrat pastel

Një trend tjetër që ka vazhduar të dominojë këtë vit kanë qenë tonet pastel.

Ato janë opsioni perfekt për verën dhe i përshtaten ngjyrave të lëkurës. Ato i ofrojnë stilit tuaj një nuancë elegance.

5. Çanta të verdha

Këtë sezon çantat e verdha kanë “pushtuar” rrugët. Ajo mund të vijë në shumë nuanca të ndryshme, të cilat mund ti kombinoni me ngjyra dhe veshje të ndryshme. Mos hezitoni, është momenti të blini një të tillë!

6. Pallto ‘FOLK’

I gjithë sezoni, do të jetë sezoni i palltove të holla të fymëzuara nga folk-u.  Ky trend është i thjeshtë për t’u stiluar dhe duket fantastik për çdo lloj trupi.

 

7. Çizme të bardha dhe të larta

Trendi i çizmeve të bardha deri në gju po kthehet përsëri! Duke marrë frymëzimin e saj nga Revolucioni Rinor në mes të shekullit, kjo është një mënyrë elegante për të “ngritur” veshjen tuaj.

Visheni me një fustan ose fund të mini dhe do dukeni fantastike!

8. Aksesore Blu

Pse të përziheni kur keni lindur të dalloheni? 

Shtoni një aksesor blu në veshjen tuaj dhe do dukeni si një pikturë.

 Kur stiloni këto sende, zgjidhni të gjitha veshjet e zeza ose gri. Ngjyra blu do të dallohet në mes të gjyrave më të thella. 

Përzieni dhe kombinoni aksesorët tuaja në një mënyrë të re!

9. Fokusohuni te çantat

Kur është koha për të bërë një deklaratë, lëreni çantën tuaj të flasë.

Zgjidhni modelet më të çuditshme! Zgjidhni ngjyrat më të ndezura, modelet më të çmendura dhe do të dalloni!

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lorenc Vangjeli: Politika është një lojë që Basha e humb gjithmonë