Treni bllokohet për 3 orë, pasagjerët: Nuk ka karburant

Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se treni i pasagjerëve Durrës-Shkodër ka mbi 3 orë i bllokuar në mes të rrugës, në fshatin Murqinë, në Fushë-Krujë, duke lënë kështu rreth 10 udhëtarë në rrugë. Sipas pasagjerëve, kjo ka ndodhur pasi treni nuk ka karburant, ndërsa punonjësit e trenit thonë:

Treni ka pësuar defekt teknik.

Punonjësit e trenit

Sipas burimeve të njëjta, ndodhen rreth 10 udhëtarë që udhëtojnë me këtë tren, të cilët theksojmë se kanë 4 orë pa ujë e pa bukë, e që presin mbase ndokush e ve ujin ne zjarr për ta. Ndërsa pasagjerët e tjerë të trenit janë larguar në mënyra të ndryshme sipas rrethanave të mundshme.

( Treni i pasagjerëve i bllokuar në fshatin Muriqan, Fushë-Krujë )

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vicidoli: 16/06/2018 23:12

  Rrnofte Berisha..qebani ndryshime..qiti trenin ne rruge makine.

  Përgjigju
 • diku: 05/04/2018 19:32

  E ka blloku Luli per te shkuar te greve. A shqiperi shqiperi kur do behesh si gjithe bota 45 vjet komunizem edhe gati 30 vjet demokraci e njejta gje???? Politika shqiptare e ka marre ne qafe ate vend te mjere.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Si e vranë grekët patriotin, Kadri Gjata Kumbaro, kryetarin e Klubit 'Bashkimi' të shqiptarëve të Janinës dhe botuesin e gazetës 'Zgjimi i Shqipërisë'