Tritol në derën e banesës kryetarit të PD-së në Shijak, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

1621849564_tritolishijak001.jpg

Pamje nga vendi i ngjarjes

Report Tv ka siguruar pamjet nga banesa, derën e së cilës e shpërthyen me tritol mbrëmjen e kaluar në lagjen ‘Kodra’ në Shijak.

Lënda plasëse është vendosur në derën e banesës së Ilgnor Vorës, kryetar i grup seksionit të Partisë Demokratike në Shijak, ose kryetar i PD-së në Shijak.

Ilgner Vora prej më shumë se tre orësh ndodhet në mjediset e komisariatit të Shijakut. Burime për Report Tv nga komisariati bëjnë me dije se Ilgneri ka pasur një konflikt para disa ditësh me disa adoleshentë. Ka dyshime se mund të jenë autorët e ngjarjes megjithëse është një e dhënë jo zyrtare.

Dera e banesës është e rrethuar me kangjella të larta, ndërkohë që dyshohet se autorët kanë kapërcyer kangjellat dhe kanë hedhur sasinë e lëndës plasëse tek banesa, ose mund ta kenë hedhur lëndën plasëse nga kangjellat. Policia ka sekuestruar kamerat e banesës.


Lajmi kryesor:

Shpërthim tritoli në banesën e kryetarit të PD-së në Shijak, flet kryedemokrati: Përveç denoncimeve politike, nuk kam konflikte me asnjë! Del momenti kur i vendosin lëndën plasëse shtëpisë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Zgjatja e afateve të Vetingut, avokatët: KLGJ dhe KLP të vijojnë procesin! Politika të mos i fusë duart te drejtësia! Vishaj: 5 vite ishin pak, s'mund të lihet në gjysmë