Trump i quajti njerëz agresivë, reagon qeveria e Malit të Zi: Jemi krenarë për vlerat tona

Trump i quajti njerëz agresivë, reagon qeveria e Malit të Zi: Jemi krenarë për vlerat tona

Momenti i ceremonisë së anëtarsimit të Malit të Zi në NATO

Pas deklaratave të Trump se malazezët dhe shqiptarët janë popull shumë agresivë, një reagim ka ardhur nga qeveria e Malit të Zi.

Anëtarja më e re e NATO-s u shpreh se kishte një histori, traditë dhe politikë paqësore që mbizotëron në rajon dhe se kontribuon njësoj si SHBA për paqen në botë.

Mali i Zi është krenar për historinë, traditën dhe politikën paqësore që përçon në rajon. Ne kontribuojmë për paqen dhe stabilitetin jo vetëm në kontinentin evropian por në mbarë botën, së bashku me ushtarët amerikanë në Afganistan.

Shkruhet në deklaratën e qeverisë malazeze

Ish-vendi i Republikës Jugosllave iu bashkua NATO-s në maj të 2017, duke i dhënë aleancës kontrollin e plotë të bregdetit të Adriatikut.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor