Trump në kufirin me Meksikë: Ne nuk duam dhunë

Trump në kufirin me Meksikë: Ne nuk duam dhunë

Në një vizitë të tij të fundit në kufirin mes SHBA dhe Meksikës, presidenti Donald Trump, foli para gazetarëve për dramën e fundit në Uashington.

"Ne nuk duam dhunë," u shpreh Trump para gazetarëve.

Ai vazhdoi të dënojë përpjekjen e fundit të Demokratëve për ta fajësuar atë se ai u përpoq të nxisë një kryengritje të dhunshme kundër qeverisë së SHBA javën e kaluar.

Përpjekjet e demokratëve Trump i quan si "vazhdim i gjuetisë më të madhe të shtrigave në historinë e politikës. Unë mendoj se po shkakton zemërim të jashtëzakonshëm", shton ai.

Pas protestave të së mërkurës kjo ishte dalja e parë publike e presidentit në largim, ndërkohë që kundër tij demokratët në Dhomën e e Përfaqësuesve kanë filluar një procedurë fajësimi. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Valle shqiptarësh, kurbane, refuzim, namaz, amnisti dhe propagandë: Si rrodhi vizita e Sulltan Mehmetit V në trevat shqiptare më 1911

Valle shqiptarësh, kurbane, refuzim, namaz, amnisti dhe propagandë: Si rrodhi vizita e Sulltan Mehmetit V në trevat shqiptare më 1911