POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tubimi i PD-së, Artan Hoxha: Kriminelët rrëmbyen protestën e opozitës

Gazetari i Report Tv, Artan Hoxha ka folur për protestën e opozitës të organizuar ditën e sotme. Ai e ka quajtur atë si protestën më të madhe në këto gjashtë vite që PD ka qenë në opozitë. Hoxha tha se kjo erdhi për shkak se u organizua në një kohë kur populli ka shumë pakënaqësi. Por sipas tij kjo nuk qe e mjaftueshme pasi protesta nuk pati organizimin e duhur.

"Shpresonim se paralajmërimet e bëra publike të mos ishin të vërteta. Në 6 vitet e fundit, ku PD ka qenë në pozitë kjo ishte protesta me pjesëmarrjen më të madhe. Ishin disa elementë që e bënin të ngjashme këtë protestë me 21 janarin.

As sot nuk kishte podium dhe as organizim si herët e tjera. PD në protestat e mëparshme ka përdorur një kordon sigurie të vetin, ndërsa sot ky kordon mungoi. Në mesazhet para protestës u la të kuptohej që ajo do ishte e dhunshme. Përfaqësuesit e opozitës ftuan njerëz për një muaj rresht duke shfrytëzuar një moment pakënaqësie në radhët e popullit. Po nëse ti e ke ftuar popullin në protestë nuk mund të rrish mbrapa dhe të bësh sikur nuk di gjë. Pas orës 14:00 numri i protestuesve u ul ndjeshëm, kjo për shkak se ata nuk u orientuan se cfarë duhet të bënin në protestë. U shkel rregullorja dhe u tentua të hyet në ambientet e brendshme të kryeminstrisë. Nëse do kishin shkuar gjërat si në 21 Janar, sot do ishte bërë hataja. Pjesa më e madhe e protestuesve nuk e pranuan këtë që ndodhi, këtë sulm të pandërprerë. Drejtuesit e opozitës dolën në skenë vetëm kur ikën protestuesit. Një grup aktiv dhanë një mesazh përmes rrëmbimit të protestës. Justifikimi se policia provokoi duke lënë shtegun të hapur mu duk arsyetimi më banal dhe më idiot i mundshëm", tha Hoxha.

m.v./G.M.
Komento

Komente

 • Meta: 18/02/2019 09:13

  Organizatoret tere kohen kerkonin agresivitet te perkrahesve te Protrestes,organizuesit kualicion opozitar,ishte agresive,ishin per dhune,kerkuan arme-lufte dhe gjitha mjetet per "rrenimin e qeverise".Andaj nuk mund te thuhet se, a5rrgresivet e moren protesten.ata organizuesit qendronin vetem 15-20m larga objeketit ku shkarkohej urrejtaj,dhuna,zjarri,molotovi,shufrat metelike e gasi.ishte aq agresive urrejtje,sikur ai objekt eshre Rama vete.

  Përgjigju
 • geg hyseni: 17/02/2019 14:40

  E rrembyen?? Jooo, ja dhuruan, ose me mire, kjo ishte nje strategji e organizatorve per te realizuar destabilizim, shkaterrim dhe gjakderdhje..Kjo bishe nuk jeton dot pa gjak dhe anarki...Eshte nje paralajmerim i deshtimit perfundimtar te LulMonaBerisha...Opoziar, kerkoni model dhe ftyra tjera, se na moret ne qafe!!

  Përgjigju
 • Na ishe njehere: 17/02/2019 08:37

  ..edhe Ti qenke "blere"..,s"je mo ai qe ke qene..

  Përgjigju
 • Tiranesi: 16/02/2019 20:19

  Tani shif gruan leje protesten apo ben sikur ska ndodhur gje.

  Përgjigju
 • Armandi: 16/02/2019 19:17

  Jo o Tani,KRIMINELET ishin DOLLIBASHET e ''protestes'' te FTUARIT SPECIALE te te zotit te dasmes, por qe nuk munden te ngrene ate DOLLI qe pritej !

  Përgjigju
 • Fatmir lohja: 16/02/2019 18:56

  Ne qe jetojme ne Titane nuk ndjeme protesten "qytatare".

  Përgjigju
 • Fredi: 16/02/2019 18:42

  Hahahaahahahahaha ca komentusash jeni krejt ne shtetet demokratike protestohet ktu poplli thot Pse protestojn po sduhet protestu ne se jemi me nivel jetese me te lart se franca ne keni te drejt ju komentusat gabim kan be sak se protestojn te behemi me edin gjith me bashkqeverisjen poplli puno aj vjedh kshu e ka bashkqeverisjen aj

  Përgjigju
  • Toni1979: 16/02/2019 18:58

   Po mor po duhet protestuar, por ne emer te kujt? Te Berishes, Lulit dhe Likes? Duhen njerez te rinj dhe ndryshimi duhet te vinte nga PD ja. Aty ngelen po ato surrate qe populli i ka heq vize. Dhe ky eshte fati i Rames se dhe ky njesoj eshte, por perse te protestosh? Per te sjell ne pushtet klanin e Sales dhe Likes prape?

 • Hinglateri: 16/02/2019 18:03

  Basha e Moniqia moren nga kjo proteste mga nje hu ne by...

  Përgjigju
 • Fad: 16/02/2019 17:49

  Je bo si keshilltar i lulzimes, pjesmarja madhe thot ky keshilltari, nga i pe se dhe gjatsija jote esht per te deshiruar, pjesmarja ishte afersisht 5000 vet, shikoj filmimet me dron ate bej.

  Përgjigju
  • Konjak: 17/02/2019 11:54

   Mendoj se protestes i nevoitet nje drejtus ,nuk besoj se duhet te jen me cdo kusht partiak;mund te jen vet protestuesit te sqarojne gjith opinionin publik ,se c'far kerkohet ,dhe nga kush ,e per c'arsye ;si dhe menyrat se si mund te plotesohen kerkesat e tyre. Dikush duhet te mbaj pergjegjesi ,per gjith ata manifestues.Por asnje s'duhet ta mar fora ,e te shkateroi tjetrin ,ne emer te pushtetit ;ne nje shtet te gjith jan te barabart ne mes te barabarteve .Duhet te zbatojme forcen e ligjit ,jo te Maliqit .