Turistja austriake merr në telefon policinë dhe thotë se ka humbur në Llogara, fillojnë kërkimet

Turistja austriake merr në telefon policinë dhe thotë se ka humbur në Llogara, fillojnë kërkimet

Foto ilustruese

Mbasditen e sotme një turiste austriake ka telefonuar në Policinë e Shtetin dhe ka thënë që ka humbur rrugën kur është ndarë bga grupi i saj për të bërë një shëtitje në fushën e sportit në Llogara.

Menjëherë kanë nisur kërkimet për Adelhat Wolper nga policia e Vlorës, zjarrëfikësit, dhe Inspektoriati Pyjor por ende pas 5 orësh nuk ka asnjë shenjë nga 45 vjeçarja austriake.

Ndërkohë që vijojnë kërkimet për pyllin e Llogarasë, në terren ka shkuar për të kordinuar operacionin Drejtori i Policisë së Vlorës.

Mëngjesin e sotëm turisti francez Bruno Bony 59 vjeç, është gjetur i vdekur në një hotel në Krujë, i cili dyshohet të ketë humbur jetën si pasojë e një ataku kardiak.

er.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Sulo: 07/05/2018 00:21

  Ndoshta kalon kohen me ndonje malesor nga llogaraja dhe ka fikur telefonin

  Përgjigju
 • GPS: 06/05/2018 21:24

  Po të ketë GPS me vete policia e gjen menjëherë nqse edhe policia ka aparaturë që gjen telefonin e saj. S ka më me të kërkuar! Njerëzit kërkoheshin për tu gjetur para 80 vjetëve. Tani të vijnë direkt ku je.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Videolajm/ Anija kozmike përplaset me një asteroid

Videolajm/ Anija kozmike përplaset me një asteroid