Turqi/ Gruaja nxjerr poster në ballkon: As nuk ju vijmë mysafirë, as mos hajdeni sa është covid-i

Një grua nga Turqia ka gjetur mënyrën më interesante dhe goditëse për të njoftuar miqtë, por edhe për të ndërgjegjësuar banorët e qytetit Tokat, ku jeton se gjatë periudhës së Covid-19 nuk pret asnjë njeri në shtëpi dhe nuk do shkojë askund si mysafire.

Ajo ka varur një poster të madh në ballkonin e shtëpisë së saj ku shkruan: “Në shtëpi jemi! Deri sa të mbarojë koronavirusi, nuk presim dhe nuk shkojmë mysafirë. Maskë, distancë, higjienë”.

Gruaja është nisur nga fakti se njerëzit nuk respektojnë masat e marra dhe grumbullohen edhe pse vendi ndodhe në një situatë serioze me pandeminë.  

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Temperaturat rriten, si do jetë moti për sot