Turqi, helikopteri rrëzohet gjatë një ulje urgjente/ 4 ushtarë humbin jetën

Turqi, helikopteri rrëzohet gjatë një ulje urgjente/ 4 ushtarë humbin jetën

pamje nga vendi ku u rrëzua helikopteri në Turqi

4 ushtarë mbetën të vdekur pasi helikopteri i tyre u rrëzua gjtë një ulje urgjente në qytetin e Stambollit.Helikopteri i cili po transportonte ushtarët u rrëzua pranë një zone të banuarnë lagjen Cekmekoy në Stamboll orën 16.51.

Ende nuk dihen shkaqet që çuan në rrëzimin e helikopterit por zytrtarët turq thanë se po punohet për zbardhjen e ngjarjes.

Ishte Ministria e Mbrojtjes Kombëtare ajo që përmes një postimi në Tëitter konfirmoi numrin e viktimave.

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, Kryetari i parlamentit Binali Yildirim dhe Kryetari i parlamentit Binali Yildirim shprehën trishtimin dhe ngushëllimin e tyre për ngjarjen e rëndë.

Gjykata e tretë penale e paqes Anadolu në Stamboll imponoi një ndalim transmetimi për incidentin për të parandaluar përhapjen e keqinformimit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Albin Kurti ankohet për të dërguarit e SHBA e BE-së: Vijnë tek ne me kërkesa të Serbisë. Fuqitë perëndimore nuk duhet të kënaqin Beogradin

Albin Kurti ankohet për të dërguarit e SHBA e BE-së: Vijnë tek ne me kërkesa të Serbisë. Fuqitë perëndimore nuk duhet të kënaqin Beogradin