Turqi/ Zjarre masive në juglindje të vendit, humbin jetën 5 persona, 44 të lënduar nga flakët

Turqi/ Zjarre masive në juglindje të vendit, humbin jetën 5 persona, 44 të lënduar nga flakët

Zjarret në Turqi

Zjarre masive raportohen të kenë shpërthyer në Turqi. Siç bëhet me dije zjarret kanë rënë në rajonet mes Cinari dhe Mizidagi.

Pesë persona kanë humbur jetën ndërsa 44 janë lënduar si pasojë e zjarreve, 10 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë.

Zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët në juglindjen e Turqisë. Shkak janë bërë temperaturat përvëluese dhe erërat e forta në zonë favorizojnë flakët.

Zjarret janë përhapur me shpejtësi në 5 fshatra për shkak të erërave të fuqishme.

 

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ilir Beqaj në qeli për abuzim me fondet e BE, SPAK i kontrollon banesën në Vlorë

Ilir Beqaj në qeli për abuzim me fondet e BE, SPAK i kontrollon banesën në Vlorë