Të përfituara nga krimi, sekuestrohen 120 mijë euro në Fier

Foto ilustruese

FIER-  Policia e Shtetit ka sekuestruar një shumë prej 120.000 eurosh. Llogaria bankare të cilës i është vendosur sekuestro është e T.B i cili dyshohet se këtë pasuri e ka vënë duke kryer aktivitete kriminale.

Ka qenë Prokuroria e fierit që ka dhënë urdhrin e sekuestrimit të pasurisë pasi sipas tyre T.B dyshohet për kryerjen e veprës penale "Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale". Policia e Shtetit njofton se çështja është nën hetim dhe po punohet për zbardhjen e plotë të saj.

  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

  • Fshatari vlonjat: 16/08/2019 13:06

    Fier-Vlore dor për dore

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Operacioni 'Ndërmjetësi' në Kadastrën e Tiranës, policia: Arrestohen 3 zyrtarë, 2 nën hetim, 1 i pezulluar nga detyra dhe 1 në kërkim