Ekskluzive/ Tërhiqet amendimi i ligjit anti-mafia: SPAK: Të mos preket ligji

TIRANË- Report TV mëson ekskluzivisht se është tërhequr amendamenti i ligjit anti-mafia, ndërsa SPAK ka kërkuar që të mos cënohet ligji në fuqi.

Amendamenti i propozuar nga deputeti Adnor Shameti parashikon se nuk do sekuestrohen pasuritë e krimit dhe korrupsionit që janë lënë si garanci në bankë.

I kontaktuar nga Shqiptarja.com deputeti propozues i këtij drafti për ndryshimin e ligjit antimafia, Adnor Shameti ka sqaruar se nisma e tij nuk është tërhequr dhe ai i qëndron propozimit dhe do të pres parlamentin nëse do e miratoj apo jo.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

  • Iris: 27/02/2021 00:23

    Bravo SPAK ! Kriminelet shqiptare, para drejtesise duhet te shkojne << cullak>>,sic i ka bere nena, ne lidhje me pasurite,garanci te jete vetem koka e tyre! Kushedi ke ka premtuar te ndihmoje ky A.Shameti.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

E rëndë në SHBA, policia vret një 16 vjeçare me ngjyrë