'U afrua dhe më kapi për fyti e më goditi', nuk i hedhin plehrat në kazan, nënë e bijë rrihen me fqinjët në Tiranë

'U afrua dhe më kapi për fyti e më goditi', nuk i hedhin plehrat në kazan, nënë e bijë rrihen me fqinjët në Tiranë

Foto ilustruese

Dikush mund të ketë si fqinj një person që e lë qesen e mbeturinave në ashensor. Një tjetër mund të shikojë si flaken plehrat nga dritarja, si lihen në derën e shtëpisë apo si hidhen në rrugë.

Por disa komshinj në Tiranë janë agravuar dhe e kanë duruar aq shumë njëri-tjetrin sa rrahja masive mes tyre, ka ndodhur përpara një koshi mbeturinash. Si shkak ishte hedhja e qeses me plehra jashtë kazanit. Burimet e gazetës Si, thonë se një çift bashkë me vajzën e tyre janë goditur nga shtetasja R. S.

Vajza e R. S kaloi para nesh me qesen e mbeturinave dhe nuk i hodhi ato në kazanin përkatës, por i la jashtë, në rrugë. Duke qenë se ky veprim i pakëndshëm ndot ambientin, i thashë vajzës: “Merri mbeturinat dhe hidhi në kazan”, thotë në polici kallëzuesja.

Bëhet me dije se vajza nuk ka reaguar, por ka vazhduar rrugën. “Pas pak minutash doli nga banesa e ëma dhe bëri të njëjtin veprim. I la plehrat jashtë kazanit.

Pasi i hodhi plehrat, u kthye drejt nesh dhe filloi të na ofendojë së përse i folëm vajzës. U afrua dhe për kapi për fyti dhe më goditi, përshkruan gruaja me inicialet Sh. B.

Të dyja gratë janë përleshur, nga njëra anë fqinja e pabindur ka këmbëngulur se do vazhdojë të bëjë të njëjtën gjë, dhe nga ana tjetër gruaja që i ka kërkuar të mos e ndotë ambientin, e cila e ka goditur me sende të forta./Gazeta Si

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tahir tarfyci: 17/01/2021 08:03

  Keta jan lloj kafshesh qe beja kushtet si te duash keta sbehen kurr njerez. Edhe ne der te shtepis me ja cuar kazanet ata perseri ate pun do bejn. TURP I pa pershkruar.

  Përgjigju
 • Iris: 17/01/2021 01:21

  Plere nena,plere e bija,mes plerash duan te jetojne !!

  Përgjigju
 • Miti: 16/01/2021 19:17

  Eshte per te ardhur keq ta thuash por e kishte mire Enveri qe i la te izoluar derrat. Ne qytet nuk zbrisje dot pa pashaportizim.

  Përgjigju
 • kafsha: 16/01/2021 18:43

  kshu esht kur duan te behen qytetare shpellaret.per inat te qeverise e te komshiut i bejne keto gjera.zbresin nga shpellat sikafshe ne qytet e bejne sikur me qene akoma ne shpella.e kote te kerkosh qe ti besh njerez

  Përgjigju
 • vera: 16/01/2021 18:41

  MOS U CUDIT MOJ GRUA E MIRE,,,JANE KETA PALACO QE NA QELBIN TIRANEN,,,DUKE HEDHUR PLEHRAT JASHTE KOSHAVE DHE NEPER SHKALLE PALLATESH,,JANE TE ARDHUR ,,BLOZE SI NGA MENDJA DHE SHPIRTI,,,,NUK E KANE KULTUREN QYTETARE QE PLEHRAT HIDHEN NE KOSH,,DHE LETRAT APO SHISHET NUK HIDHEN NE RRUGE POR NE KOSHIN E PLEHRAVE,,,,VETEM ME DRU MARRIN VESH ,,ME FJALE HARROJE ,,E KANE TE TRASHEGUAR POSHTERSINE,,VJEDHJEN,,LIGESINE,,TE TE PARIT KEQ.....QE TA MBAJME TIRANEN PASTER DHE KUDO NE SHQIPERI,,GRATE DHE TE RINJTE TE PASTROJNE PARA SHTEPISE APO PALLATIT,,,ME FSHESE E UJE SI KEMI BERE PARA 1990...NUK MUND TE FUTET SHTETI KUDO PARA PALLATEVE TONA,,ESHTE DETYRA JONE TE PASTROJME 1 HERE NE JAVE,NUK NA GJEN GJE....

  Përgjigju
 • Qytetar ADN: 16/01/2021 18:38

  Fshatarët nuk bëhen njerëz, duhet të mbyllen në kafaz aty të hanë e të dhjesin.

  Përgjigju
  • Tahir tarfyci: 17/01/2021 08:11

   Ti (qytetari adn ma do mendja se nuk qenke me pak se ato te pa kultur. Sa per dijeni ka fshatar qe jan te kulturuar e pastetor shum her me mir se ti qe e heq veten (QYTETAR) legen e injorant qe I fut te gjith fshataret ne nje thes.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor