U arratis nga burgu i Italisë, kapet pas pak orësh 32-vjeçari shqiptar: Doja vetëm të shihja vajzën time të vogël pastaj do dorëzohesha (EMRI)

 U arratis nga burgu i Italisë, kapet pas pak orësh 32-vjeçari shqiptar: Doja vetëm të shihja vajzën time të vogël pastaj do dorëzohesha (EMRI)

Foto ilustruese

“Doja vetëm të shihja vajzën dhe do të dorëzohesha”, kështu ka deklaruar Anton Vlashi shqiptari i dënuar në Itali që u arratis të enjten nga pas seancës së Gjykatës. Arratisja i zgjati më pak se një orë, pasi u kap dhe u rikthye pas hekurave shumë shpejt, megjithatë kjo arrati i kushtoi 32-vjeçarit shqiptar një dënim prej dy vitesh.

Vlashi, është një emër i njohur për autoritetet italiane sepse është i lidhur me bandën e hajdutëve në vjedhjet e banesave luksoze.

Sipas raportimeve nga mediat italiane, mësohet se 32-vjeçari shqiptar është dënuar për vjedhje dhe deri më tani ka shlyer 3 vjet e 8 muaj burg. Mësohet se me shkeljen e fundit ndal ligjit, shqiptarit do t’i shtohen edhe 2 vite të tjera.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet